Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Dzień dobry,

Wniosek o rentę socjalną z powodu ChAD będzie z tytułu niezdolności do pracy. Renta może być przyznana na czas stały lub okresowy. Powinien się Pan kwalifikować, ponieważ jako student miał Pan opłacane składki ZUS, co jest jednym z warunków.
Najważniejsze wydaja się być wypełnione druki składane do ZUSu, ale wśród nich opinia lekarza psychiatry i potwierdzona diagnoza. Pana lekarz psychiatra powinien wiedzieć jaki druk Panu wystawić.
Na stronach ZUSu podane są przykłady w odniesieniu do wskazanych wymogów starania się o rentę.

Życzę cierpliwości i powodzenia
Pozdrawiam

0

Witam,

kwestia orzecznika ZUS- jeśli uzna, że zaburzenia nerwicowe były przejawem CHAD rozpoznanego później (co może się zdarzać- gdy pobudzenie i napięcie charakterystyczne dla fazy maniakalnej zinterpretuje się jako objawy nerwicowe). Niemniej duża szansa, że orzecznik nie uzna takiej interpretacji- ale próbować można.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

0
Patronaty
Ważne tematy