Zaburzenia afektywne dwubiegunowe, zaburzenie osobowości

Witam.Od 20-roku życia mam stwierdzoną niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym pozarentowo.Od ponad 2 lat leczę się psychiatrycznie na zaburzenia afektywne dwubiegunowe,zaburzenie osobowości,mam astygmatyzm i niedowidzenie lewego oka,przewlekłą pokrzywkę limfatyczną,w 2014r.przeszedłem operację usunięcia nowotworu jelita grubego,bez przeżutów.Chciałem starać się o rentę socjalną, ale lekarz psychiatra stwierdził, że mój wniosek zostanie odżucony.Spełniam wymogi uzyskania renty.Co robić?

Magdalena StusiĹska

Jeśli uważa Pan że spełnia Pan warunki mozna spróbować złożyć wniosek- jednak psychiatra raczej ma rację.

Witam!!! Urodziłem się w Tomaszowie na Niskiej , a potem mieszkalem na rogu Pl.Kościuszki nad sklepem rybnym , potem chyba RTV na ostatnim pietrze,potem mieszkał tam dr Abramczyk. Jesli zaś chodzi o Pana problem - to nic nie mogę pomóc , bo jestem chirurgiem onkologiem i w sprawach "urzedowych" jestem laikiem! Uwazam jednak,że powinien Pan poprosić lekarza prowadzącego o wypełnienie wniosku rentowego!!! zż