Niepełnosprawność a zaburzenia psychiczne

Witam. Chciałem się dowiedzieć na jaki stopień niepełnosprawności mogę liczyć i czy w ogóle mogę ubiegać się o stopień niepełnosprawności? - od 21 roku życia cierpię na zaburzenia psychiczne - chorobę afektywną dwubiegunową,przewlekłą pokrzywkę limfatyczną,znaczny refluks żołądkowo-przełykowy,astygmatyzm i niedowidzenia oka lewego,w 2014 wykryto nowotwór jelita grubego (stan po operacji),podejrzenie zespołu jelita drażliwego,stłuszczenie wątroby,płaskostopie.Dziękuję za odp.

Aleksander Ropielewski

Zależne jest to od Pani kwalifikacji i wykonywanego zawodu oraz szczegółowych wyników badań i historii dotychczasowej choroby. Należy jednak pamiętać, że decyzja pozostaje w gestii zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności.