Niepełnosprawność a choroby psychiczne

Jeżeli przyczyną niepełnosprawności są choroby psychiczne to chory uzyskuje na orzeczeniu 02 P jako symbol przyczyny. Czy w świetle przepisów o niepełnosprawności pod pojęciem choroby psychiczne rozumie się tylko psychozy czy też zaburzenia odżywiania ( anoreksja, bulimia, przejadanie się związane z innymi czynnikami psychologicznymi) będące przyczyną niepełnosprawności są traktowane jako choroby psychiczne?

Przy orzekaniu stopnia niepełnosprawności komisje biorą pod uwagę zakres naruszenia sprawności organizmu spowodowanego przez między innymi:
choroby psychiczne, w tym zaburzenia psychotyczne (np. schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa), zaburzenia nastroju o umiarkowanym i znacznym stopniu nasilenia, zaburzenia lękowe o znacznym stopniu nasilenia, zespoły otępienne (demencja);
Zaburzenia odżywiania są ujęte w ogólnej klasyfikacji ICD -10 jako choroby psychiczne. Mogą być brane pod uwagę do ubiegania się o przyznanie stopnia niepełnosprawności.