Czy te nowe okulary będą dla mnie dobre?

Dzień dobry, dotychczas nosiłam takie okulary: OP -1,5 cyl -0,75 oś 175 OL -1,5 cyl -0,5 oś 25 aktualnie specjalista przepisał mi receptę: OP -1,5 cyl -0,75 oś 175 OL -1,75 cyl -0,25 oś 25 Czy astygmatyzm w lewym oku i cylinder mógł się zmniejszyć o te -0,25? Obawiam się że nie będę widzieć w nowych szkłach tak dobrze jak powinnam.
KOBIETA, 29 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Wady wzroku mogą ulegać zmianom i zdarza się tak, że ulegają one poprawie, w związku z czym potrzebujemy wtedy “słabszych” okularów.

Najprawdopodobniej szkła zostały dobrane przez lekarza na podstawie dokładnych badań, a specjalista na wizycie dawał Pani przymierzyć okulary z takimi szkłami, jakie będzie Pani teraz nosić, dlatego nie powinna mieć Pani obaw.

Więcej informacji na temat wad wzroku znajdzie Pani w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/wady-wzroku-kilka-waznych-informacji

https://portal.abczdrowie.pl/wady-wzroku-jak-prawidlowo-zadbac-o-oczy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.