Czy z wadą wzroku mogę skoczyć na bungee?

Dzień dobry, mam wadę wzroku oko lewe -2,25, prawe -2,5 oraz astygmatyzm -0,75 cylinder oraz oś 180, na badaniach kontrolnych zawsze wszystko w porządku. Czy taka wada jest przeciwwskazaniem do odbycia skoku na bungee czy można bez problemu skoczyć?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Czy irydologia ma podstawy naukowe?

Irydologia to sposób diagnozowania z wykorzystaniem koloru tęczówki. Czy jest to skuteczny sposób? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

skok na bungee jest niewątpliwie niezapomnianym przeżyciem, jednak jest to aktywność, z której nie mogą skorzystać wszyscy. Przed zdecydowaniem się na skok na bungee należy wykluczyć szereg przeciwwskazań, które mogą być dla nas niebezpieczne, wśród nich wyróżniamy m.in. żylaki, choroby kręgosłupa, serca, astmę, napady paniki, ciążę, urazy nóg, padaczkę, ale także wady wzroku, ale takie w zakresie +/- 5 dpi, czyli znacznie wyższe niż u Pani.

Warto jednak pamiętać, że ten rodzaj atrakcji wiąże się z możliwością powstania powikłań, wśród których możemy doznać uszkodzenia wzroku, dlatego przed wykonaniem skoku należy zawsze skonsultować z lekarzem możliwość jego wykonania.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://parenting.pl/osierocila-troje-dzieci-tragiczny-final-skoku-na-linie

https://portal.abczdrowie.pl/jak-zwiekszyc-libido

https://portal.abczdrowie.pl/stres-a-nauka-nowych-rzeczy

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-prezenty-kupuja-polacy

https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-lek-wysokosci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty