Czy taką wadę wzroku można usunąć?

Dzień dobry, od dziecka mam problem ze wzrokiem. Jednym okiem widzę jakby przez popękane szkło/lustro. Czy taka wada jest uleczalna? Czy można to zoperować? Mam 36 lat
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Pana objawy sugerują możliwość występowania astygmatyzmu, który jest jednym z rodzajów wad refrakcji oka. Astygmatyzm powoduje rozmycie obrazu, a nieprawidłowe łamanie światła powoduje występowanie opisywanych przez Pana efektów. Aby potwierdzić diagnozę, należy wykonać badanie u okulisty.

Astygmatyzm można skorygować za pomocą okularów, soczewek kontaktowych lub poprzez chirurgiczne zabiegi korekcyjne. Popularne metody chirurgicznego leczenia astygmatyzmu to LASIK i PRK.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/astygmatyzm

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.