Czy mogę się w tej sytuacji zaszczepić?

Proszę o poradę W maju robiłam wyniki były dobre i USG jamy brzusznej też 21 lipca szczepilam się na covid 3 sierpnia robiłam wyniki w dwóch laboratoriach dla porównania i są odchylenia między nimi w jednym laboratorium są dobre a w drugim odchylenia WBC 3,31 Neu 0.97 norma od 2,5 Neu 29.90% norma od 40 LYM 56,60% Granulocyty segmentowe 31% norma od 40 LYM 57% norma do 45 Reszta wyników jest dobra oraz Bilirubina ALP próby wątrobowe mocz układ krzepnięcia Teraz mam druga dawkę szczepionki 10 sierpnia czy mogę się szczepić
KOBIETA, 33 LAT 4 miesiące temu

Czy mniejsza potrzeba snu jest normalną częścią procesu starzenia?

Czy jeśli mniej śpię, to oznacza, że się starzeję? Ile śpią osoby młode, a ile te podeszłym wieku? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Jeśli czuje się pani dobrze, nie ma dolegliwości i nie rozpoznano u pani niedawno żadnej choroby to może się pani szczepić. Po pierwsze szczepionka to jest preparat, który ma wpływać na nasz układ odpornościowy. Na ten układ składają się między innym leukocyty i poszczególne ich rodzaje, granulocyty, monocyty, limfocyty. Nie każdy organizm reaguje tak samo, więc nie ma ścisłych reguł co ma się zmienić w morfologii, a co nie po szczepieniu. Po drugie nie żyjemy w sterylnym środowisku tylko codziennie mamy kontakt z przeróżnymi drobnoustrojami. Dlatego właśnie nie robimy badań dodatkowych dla przyjemności, a tylko wtedy jeśli są one konieczne, albo profilaktycznie w okresie kiedy jesteśmy zdrowi. Nie idziemy też do pięciu różnych laboratoriów tylko do jednego, bo w każdym z nich mogą wykonywać badania innymi odczynnikami, inaczej skalibrowaną aparaturą. Proszę też nie oczekiwać, że poda pani procent granulocytów, a lekarz odpowie na co pani choruje. Morfologia krwi jest całościowym badaniem i liczą się wszystkie wskaźniki razem. Reasumując. Czuje się pani dobrze, niech się pani szczepi. Ma pani wątpliwości z powodu wykonanej morfologii, proszę zgłosić się z tym badaniem do swojego lekarza POZ.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty