Czy mogę się w tej sytuacji zaszczepić?

Proszę o poradę W maju robiłam wyniki były dobre i USG jamy brzusznej też 21 lipca szczepilam się na covid 3 sierpnia robiłam wyniki w dwóch laboratoriach dla porównania i są odchylenia między nimi w jednym laboratorium są dobre a w drugim odchylenia WBC 3,31 Neu 0.97 norma od 2,5 Neu 29.90% norma od 40 LYM 56,60% Granulocyty segmentowe 31% norma od 40 LYM 57% norma do 45 Reszta wyników jest dobra oraz Bilirubina ALP próby wątrobowe mocz układ krzepnięcia Teraz mam druga dawkę szczepionki 10 sierpnia czy mogę się szczepić

Jeśli czuje się pani dobrze, nie ma dolegliwości i nie rozpoznano u pani niedawno żadnej choroby to może się pani szczepić. Po pierwsze szczepionka to jest preparat, który ma wpływać na nasz układ odpornościowy. Na ten układ składają się między innym leukocyty i poszczególne ich rodzaje, granulocyty, monocyty, limfocyty. Nie każdy organizm reaguje tak samo, więc nie ma ścisłych reguł co ma się zmienić w morfologii, a co nie po szczepieniu. Po drugie nie żyjemy w sterylnym środowisku tylko codziennie mamy kontakt z przeróżnymi drobnoustrojami. Dlatego właśnie nie robimy badań dodatkowych dla przyjemności, a tylko wtedy jeśli są one konieczne, albo profilaktycznie w okresie kiedy jesteśmy zdrowi. Nie idziemy też do pięciu różnych laboratoriów tylko do jednego, bo w każdym z nich mogą wykonywać badania innymi odczynnikami, inaczej skalibrowaną aparaturą. Proszę też nie oczekiwać, że poda pani procent granulocytów, a lekarz odpowie na co pani choruje. Morfologia krwi jest całościowym badaniem i liczą się wszystkie wskaźniki razem. Reasumując. Czuje się pani dobrze, niech się pani szczepi. Ma pani wątpliwości z powodu wykonanej morfologii, proszę zgłosić się z tym badaniem do swojego lekarza POZ.