Czy mogę się zarazić?

Czy można dostać grzybicy, gdy się pożyczy od kogoś buty? Mam znajomego, który ma grzybicę i czasami chodzę w jego klapeczkach...
ponad rok temu

Tak. Najczęściej do zarażenia dochodzi poprzez kontakt z osobą chorą lub przez zakażone przedmioty: buty, ręczniki, myjki. Należy więc unikać pożyczania tych przedmiotów od innych.