Czy mogę stosować Depratal przy nadciśnieniu?

Witam! Lecze się na oporne na leczenie nadciśnienie tętnicze.. biorę 7 leków.. poczym ciśnienie się reguluje.. leki biorę w kratkę ostatnio ciśnienie miałam 215/145.. lecze się też na depresję I nerwice a lekarz psychiatra zapisał mi lek depratal.. czy z uwagi na moje aż takie problemy z ciśnieniem bezpiecznie mi będzie go brać?

Nadciśnienie oporne na leczenie rozpoznaje się wtedy kiedy pacjent zażywa regularnie 3 lub więcej leków na nadciśnienie w tym jeden z leków to lek moczopędny i pomimo tego nie uzyskuje się prawidłowych ciśnień, czyli 139/89. Z pani wiadomości wynika, że zażywa pani leki ,,w kratkę". To kardynalny błąd. Leki zażywamy regularnie i jeśli uda się uzyskać prawidłowe ciśnienie to kontynuujemy leczenie, nie przerywając stosowania żadnego z leków i nie zmniejszając dawki leków. Jeśli są takie wskazania to można do leków nadciśnieniowych dołączyć lek Depratal.