Czy mogę stosować lecznicze kosmetyki?

Dzień dobry. Chciałem się zapytać czy dobrze zrozumiałem dermatolog . Mam łojotokowe zapalenie skóry głowy. Pani zakevila mi stosowanie dziennie szamponu Kelual ds naprzemiennie z nizoralem. Czyli pon.kelual, wtorek nizoral środa kelual, czwartek nizoral itd przez tydzień czasu. Czy mogę tak użyć tych leczniczych szamponów? Czy nie wysuszę sobie nadmiernie skory glowy?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku, gdy występują u Pana problemy dermatologiczne związane ze skórą głowy i odbył Pan już konsultację z odpowiednim lekarzem, kluczowe w powodzeniu leczenia jest zastosowanie się do schematu zaleconego przez specjalistę.

Naprzemienne używanie szamponów Kelual i Nizoral nie powinno prowadzić do powstania dodatkowych problemów związanych z wysuszeniem skóry, zwłaszcza że pierwszy z nich ma łagodną formułę, która temu zapobiega.

W razie dalszych obaw czy wątpliwości zalecamy konsultację ze swoim lekarzem, który z pewnością odpowie na nurtujące pytania.

Zachęcamy do zapoznania się artykułami poruszającymi Pana problem:

https://portal.abczdrowie.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-jak-sobie-z-nim-radzic

https://portal.abczdrowie.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-przyczyny-objawy-i-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-a-lysienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.