Czy mogę stosować środki moczopędne, gdy mam za dużo wody w organizmie?

Witam, jestem kobietą, mam 177 cm wzrostu i ważę 79 kg, moja praca jest siedząca. Mam pytanie, co do stosowania środków moczopędnych w postaci herbat i soków z roślin. Zrobiłam pomiar składu ciała - 7 kg wody i 6 kg tłuszczu za dużo. Przypuszczam, że spowodowała to tarczyca (guz) lub stosowanie środków hormonalnych. Ostatnio dowiedziałam się także, że leki na astmę powodują tycie - czy to prawda? Jak mogę pozbyć się wody z organizmu? Czy można stosować długotrwale środki moczopędne, np. 3 razy dziennie sok z brzozy, a do tego około 4 szklanek herbaty, np. ze skrzypu lub pokrzywy? Czy jest szansa, że waga spadnie? Czy jest jakiś sposób, żeby pozbyć się tej wody na zawsze? Dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście niektóre tabletki hormonalne mogą przyczyniać się do zatrzymywania wody w organizmie.
Odnośnie leków antyastmatycznych - proszę zapoznać się z ulotką dołączoną do przyjmowanego preparatu (działania niepożądane). Znajdzie tam Pani informację o ewentualnym wpływie na masę. Generalnie istnieje pogląd, że takie środki mogą powodować przybieranie na wadze.

Środki o działaniu moczopędnym proszę przyjmować (jeśli już), pod okiem lekarza.
Mogą one prowadzić do odwodnienia, a w przypadku, jeśli przyjmuje Pani jakieś leki - wpływać na ich skuteczność.
Ze swojej strony polecam ograniczenie ilości sodu w diecie (sól, zupki typu instant, mieszanki przyprawowe, fast-foody, wędliny kupowane w sklepie, słone przekąski, wody wysokosodowe).

Pozdrawiam