Czy mogę trenować po złamaniu kości promieniowej?

Dzień Dobry ! Mam pytanie bo we wrześniu złamałem rękę kość promieniową z przemieszczeniem i miałem operacje i lekarz dał zwolnienie do końca stycznia puzniej do lutego i czy jak mam te druty wsadzone w kości to mogę trenować bieganie czy coś się może stać.

Pana problem dotyczy ręki, w związku z tym aktywność obręczy biodrowej jest jak najbardziej wskazana. Ze względu na przerwę w treningach nie radzę zaczynać od biegania. Zgodnie z teorią aktywności, treningi powinno zacząć się od marszu (ok. 2-5 km w czasie 2-3 tyg), potem powoli dodawać elementy biegowe. Adaptacja powinna trać przynajmniej 2-3 miesiące, inaczej może Pan uszkodzić kolano.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki