Czy mogę wrócić do pracy po ściąganiu szwów?

Witam,jutro mam mieć ściagane szwy z kłębu kciuka,rana powstala 7 dni temu,dlugosc 4 cm .dosyc głęboka byla.Obrzek zszedł,lecz jest jeszcze czerwona .Czy wrócę do pracy zaraz(stanowisko mięsne) czy też dostanę zwolnienie.

Jeśli to była tylko rana dotycząca samej skóry, zrost jest pełny, usunie się bez problemu szwy to raczej nie ma przeciwwskazań w takim przypadku do powrotu do pracy. Jednak bezpośrednio po zbadaniu Pani orzeknie w tej sprawie chirurg w czasie usuwania szwów.