Powrót do pracy a szwy po usunięciu zmiany na piersi

Dzień dobry. 29.08.2013 miałam zabieg , w rozpoznaniu było napisane D23. Zmiana znajdowała się na piersi, założyli mi 5 szwów. Dzisiaj miałam mieć ściągane szwy, jednak przełożyli mi to na 13.09.2013 r. Pracuję fizycznie więc moje pytanie brzmi czy bez obaw mogę wrócić do pracy? Pracuje w wiekszym sklepie, gdzie m.i.n. rozkładam towar i nie wiem czy nie ma przeciwwskazań do mojego powrotu ze szwami? Czy rana się nie rozejdzie? I czy w razie czego lekarz rodzinny moze wypisać zwolnienie?
KOBIETA ponad rok temu

Po usunięciu zmiany skórnej zlokalizowanej na piersi, po zagojeniu rany i usunięciu szwów nie ma przeciwwskazań do pracy fizycznej. Jeśli blizna goi się prawidłowo wystarczy ją zabezpieczyć przed rozciąganiem np. poprzez noszenie dobrze dobranego biustonosza.
Joanna Jędrys