Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle po usunięciu gruczolakowłókniaka piersi

Witam, ponad miesiąc temu miałam wyciętego z piersi gróczolakowłókniaka ponieważ bolał (miał 23mm). Wszystko się ładnie zagoiło, blizna jest niewielka, ale teraz ból wrócił. Chciałam się dowiedzieć jak długo po zabiegu mogę odczuwać jakieś dolegliwości? Czy może być to spowodowane tym, że mam bardzo aktywny styl życia? Mam 23lata. Pozdrawiam :) Tola
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czy przeszczep starcza na całe życie?

Tak długo po zabiegu nie powinny już występować jakiekolwiek dolegliwości skoro blizna jest prawidłowa i nie ma innych zmian w tej okolicy. Radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu wyjaśni ewentualne przyczyny dolegliwości (może konieczne okaże się kontrolne USG). Być może powodem dolegliwości jest rzeczywiście przeciążenie.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Proponuję wykonanie kontrolnego usg piersi i kontrolę loży po usuniętym guzku. Jeżeli bólowi nie towarzyszą żadne inne objawy (np. krwiak, ocieplenie, powiększenie się piersi), to wskazane jest noszenie dobrze dopasowanego biustonosza i unikanie przez 2-3 tygodnie wysiłku fizycznego w zakresie obręczy barkowej. Konieczne jest również unikanie urazów okolicy operowanej. Umiarkowaną aktywność fizyczną można rozpocząć ok. 2 tygodnie po zabiegu, jednak bardziej forsowne treningi (zwłaszcza, jeżeli wiążą się z możliwością urazu piersi) należy odłożyć na około 6-8 tygodni po zabiegu operacyjnym.
Pozdrawiam,
Joanna Jędrys

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy