Czy mogę wyjść z domu podczas trwania grypy?

Witam Chciałabym się dowiedzieć czy jak już nie gorączkuje od grypy i moje samopoczucie jest lepsze czy mogę wyjść z domu np. do sklepu ? Boję się powikłań grypowych ponieważ choruje na astmę. Dodam że w domu jestem już 6 pełnych dni.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wszystko zależy od Pani samopoczucia i sił. Wyjście do sklepu na szybkie zakupy raczej nie powinno stanowić większego problemu dla organizmu. Jeżeli gorączka minęła, to raczej oznacza to, że wraca Pani już do zdrowia.

Do powikłań grypowych należą w szczególności: zapalenie płuc, angina, zapalenie ucha, czy zaostrzenie astmy. Aby się przed tym uchronić, należy odpowiednio wcześnie wdrożyć leczenie, a także nie narażać się na sytuacje, w których może dojść do osłabienia organizmu. Proszę także pamiętać o ciepłych ubraniach.

Więcej informacji o grypie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/grypa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.