Czy mogę wykonać makijaż permanentny przy bielactwie?

Witam mam bielactwo nabyte niewielkie plamki na grzbietach dłoni. Moje pytanie? Czy mogę poddać się zabiegowi brwi permanentnych. Proszę o odp.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bielactwo to choroba autoimmunologiczna, a w przypadku tych chorób wielu specjalistów nie zaleca wykonywania makijażu permanentnego.

Choć bielactwo nabyte nie jest przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego, to nie wiadomo, czy barwnik utrzyma się w skórze. Warto więc porozmawiać na ten temat z dermatologiem, który po obejrzeniu zmian będzie mógł Pani coś doradzić.

Podobne pytania pojawiały się w naszym projekcie. Znajdzie je Pani pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-zrobic-makijaz-permanentny-brwi-majac-chorobe-autoimmunologiczna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bielactwo-nabyte-a-makijaz-permanentny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.