Czy mogę wykonać zlecony test OTTG?

Jestem 3 lata po cukrzycy ciążowej obecnie w trakcie diagnozowania cukrzycy (wizyta i zalecane badania i po zrealizowaniu na ich podstawie dobór lekow na kolejnej). Podczas piereszej wizyty cukry poranne 160. Tydzień później cukry 240 niezależnie od posilku, pory dnia, czy braku posilku. Wysiłek nieznacznie obniżył do 176. Było jeden raz nawet 300. Waga w normie. Czy mogę czekać tydzień do planowanej wizyty? Czy moge wykonać zlecony test OTTG? Jak mogę obniżyć cukier na ten czas bez leku?

Z tego co pani pisze ma pani cukrzycę. Konieczne leczenie. Na początek regularne aktywność fizyczna i dieta cukrzycowa.Odpadają wszelkie słodkości i słodzenie płynów. Ograniczenie węglowodanów do minimum. Oczywiście konieczna wizyta u lekarza. Pierwszym lekiem stosowanym w cukrzycy jest najczęściej metformina. Nie ma wskazań do leczenia ziołami. Są nieskuteczne.Cukrzycę leczy lekarz rodzinny. Jeśli w Żywcu są takie kolejki do lekarza to zapraszam do Pabianic ;) Pozdrawiam.