Czy mogę wymienić lek Miansec na Leviron?

Witam. Chciałbym uzyskać informację na temat realizacji recepty. Czy jeśli mam na recepcie przepisany lek Miansec 30 mg - 60 tabletek - odpłatność 30%, to czy mogę poprosić w aptece o zamianę na Lerivon 60 mg. Miansec jest lekiem generycznym a Lerivon lekiem oryginalnym. Czy jest możliwa wymiana leku? Czy w tym przypadku lekarz musi wypisać na recepcie lek Lerivon? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam!
Jeżeli recepta jest na lek o nominale 30mg, a Pan żąda zamiany na lek z dwukrotnie wyższą dawką, to tylko w "wyjątkowo zaprzyjaźnionej aptece" mogą spełnić Pańskie życzenie, choć nie powinni tego robić!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.