Czy mogę zacząć kolejne opakowanie tabletek pomimo braku krwawienia?

Witam, Od 7 m-scy biorę tabl. antykoncepcyjne (21 7). Dziś mija 6. dzień przerwy i mimo bólu menstruacyjnego jak do tej pory pojawiła się tylko jednorazowa plamka brudnego śluzu na wkładce; zero krwi. Poranny test ciążowy negatywny. Czy powinnam się niepokoić? Do tej pory zawsze było normalne krwawienie od 3. dn przerwy. Czy mogę zacząć kolejne opakowanie tabl. pomimo braku krwawienia? Czy podróże, brak snu i stres mógł wpłynąć na brak krwawienia? Wszystkie tabletki były przyjęte punktualnie.

Magdalena StusiĹska

Tak- stres i podróże mogą wpływać na krwawienie miesięczne. Jeśli to pierwszy raz, proszę rozpocząć normalnie kolejny blister. Jeśli sytuacja się powtórzy lub zaniepokoi Panią coś jeszcze- proszę skonsultować sie z ginekologiem.