Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych Yasmin

Brak okresu po odstawieniu tabl. ant.: Yasmin. Ost. tabletka została przyjęta dnia 23.08.2014, w dniach 27.08-31.08. wystąpił okres/ krwawienie. Dnia 1.10.-4.10. ponownie wystąpił okres (pani ginekolog podczas badania dn. 29.09. nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości). Od tamtego czasu, jeszcze nie dostałam okresu... czy jest to powód do niepokoju? Na plecach i ramionach pojawiła się teraz dodatkowo wysypka, nie od razu po zastosowaniu przerwy w przyjmowaniu Yasminu. Dziękuję za pomoc!

Witam. Najprawdopodobniej Pani równowaga hormonalna nie powróciła jeszcze do równowagi po odstawieniu preparatu. Jeśli zaburzenia miesiączkowania będą utrzymywały się przez kolejne miesiące wskazana będzie diagnostyka hormonalna.