Brak drugiego okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, brałam tabletki antykoncepcyjne przez pół roku, dostałam okres 25 stycznia i je odstawilam, potem dostałam 24 lutego, a teraz mamy 28 i okresu nie ma, technicznie nie ma możliwości abym była w ciązy bo było zabezpieczenie, czy coś się dzieje czy to normalne?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej zdarzają się zaburzenia miesiączkowania. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższych 2-3 cyklach wskazana kontrolna wizyta u ginekologa.