Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Lekarz na podstawie usg podejrzewa u mnie pco. Właśnie jestem po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych **** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna) i okres powinnam mieć ponad 3 tygodnie temu, a do dzisiaj nic. Nie wiem, co robić - czekać dalej, czy iść do lekarza? Co o tym myślicie? W domku mam **** (syntetyczny progesteron), mogłabym sobie tak na własną rękę wywołać okres, ale boję się... tym bardziej, że po odstawieniu tabletek nie byłam jeszcze u lekarza i nie wiem, co tam się dzieje. Bardzo proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie ma sensu na własną rękę przyjmować leków hormonalnych. To normalne, że po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej cykl jest rozregulowany i miesiączki pojawiają się nieregularnie (czasem nawet do pół roku, nawet u zdrowych kobiet). Może Pani poczekać na miesiączkę jeszcze ok. 3 tygodni i jeśli ta nie pojawi się, udać się na wizytę do lekarza. Ten zleci badania hormonalne w celu diagnozowania ewentualnych zaburzeń.

Pozdrawiam serdecznie!