Brak okresu jako skutek odstawienia tabletek antykoncepcyjnych lub ciąża

witam. brałam tabl.anty 9 miesięcy odstawiłam po tym czasie bo chcemy z narzeczonym starać się o dziecko. ostatnią tabl. wzięłam 17lutego, 20 lutego dostałam okres ktory dostawałam co 28 dni regularnie przy antykoncepcji. Mój problem polega na tym, że 19 marca powinnam dostać okres i nie pojawił się do tej pory. Czy mogłam zajść w ciążę w tak krótkim czasie od odstawienia czy poprostu jest to skutek odstawienia i cykle będą wydłużone?dodam że nie mam żadnych objawów

Szanowna Pani!

Oczywiście może być Pani w ciąży, jak również może się okazać, że Pani naturalny cykl-tzn bez antykoncepcji hormonalnej jest dłuższy.
Proponuję poczekać jeszcze około tygodnia i jeżeli miesiączka się nie pojawi, to zbadać poziom beta-HCG i progesteronu w Pani krwi-żeby stwierdzić ewentualną wczesną ciążę.
Z poważaniem
Katarzyna Lewicka