Prawdopodobieństwo ciąży po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych oraz brak okresu

Witam ! Dwa miesiace temu odstawiłam tabl anty. Dostałam @ 29.10.13, potem dostałam miesiączke po dwóch tygodniach tj. 13.11.13, następna pojawiła sie 37 dni do ostatniej miesiaczce, 19.12.13, cały miesiac kochaliśmy sie bez zabezpieczenia koncząc w środku, jakie jst prawdopodobieństwo ciąży? kiedy powinna zrobić test ciążowy ? mijają właśnie 4 tygodnie od ostatniej miesiaczki. Bardzo prosze o odpowiedz.. Pozdrawiam Martyna.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest rzeczywiście wysokie. W celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. Wynik powinien być wiarygodny około 14 dni po ostatnim stosunku. Może Pani także wykonać badanie poziomu hormonu beta-hCG z krwi - wynik będzie wiarygodny po około 8 dniach od ostatniego stosunku.