Opóźnienie okresu jako objaw ciąży lub skutek rezygnacji z antykoncepcji

Przestalam stostowac antykoncepcje i pojawilo sie4-5dniowe krwawienie. Gdy przestalo po jakims tyg wspolzylam z mezem bez zabezpieczen tylko stosunek przerywany. Teraz gdy powinnam dostac okres to go nie mam,spoznia mi sie. Czy powinnam martwic sie coaza czy jest to spowpdowane zrezygnowaniem z anty?

Szanowna Pani!

Może być zarówno wczesna ciąża jak i nieco wydłużony cykl po odstawieniu antykoncepcji.Proponuję wykonanie badania B-HCG z krwi- to rostrzygnie sprawę.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka