Czy przemęczenie może opóźnić okres?

Witam! Mam problem miesiac spoznia mi sie okres ( wtedy nie wspolzylam) czy stres, przemeczenie mogloby opznic okres? Zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne, ktore zalecila mi kiedys Pani doktor. Stwierdzilam, ze "wymusze" okres. Skonczylam tabletki, podczas ich brania wspolzylam z moim facetem. Powinnam w przerwie dostac okresu, mam objawy takie jak przed okresem czyli skurcze jajnikow, lekkie przeczyszczenie, uderzenie zimna i ciepla ale okresu nadal brak. Czy mam sie czym martwic ?

Witam! Podczas stosowania doustnej antykoncepcji nie zawsze dochodzi do krwawienia w przerwie między kolejnymi opakowaniami. Dzieje się tak dlatego, iż krwawienie z odstawienia nie jest możliwe gdy we krwi utrzymuje się zbyt duży poziom hormonów. Jeśli sytuacji powtórzy się w kolejnym cyklu prawdopodobnie konieczna będzie zmiana dotychczas stosowanego preparatu na inny, zawierający mniejszą dawkę hormonów.