Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jasnoczerwony i rzadki okres po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 21 lat. W grudniu 2013r. odstawiłam tabl. antykoncepcyjne (brałam ok 1.5 roku) i tak jak powinno wystąpiło krwawienie. Od tamtego czasu go nie miałam. Dopiero wczoraj (5.03.14r) dostałam okres jednak niepokoi mnie on. Jest jasnoczerwony i rzadki, nigdy takiego nie miałam. Może być spowodowane to tym, że jest to pierwszy okres bez brania tabletek, czy to coś innego, poważniejszego? Wizytę u ginekologa mam dopiero 21 marca aby sprawdzić czy jest wszystko ok.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Witam. Najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju a opisane zaburzenia spowodowane są wahaniami gospodarki hormonalnej powstałymi na skutek odstawienia tabletek.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy