Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę założyć licówki na te zęby?

Niedługo mam ściągany aparat ortodontyczny, jedna jedynka i jedna dwójka są dość brzydkie -po wypełnieniu, jedna jest zbyt spiłowana co powoduje że po ściągnięciu aparatu i tak będe mieć lekką diastemę. Mam pytanie czy można założyć licówki na 4 pierwsze zęby - 2 dwójki i jedynki? Reszta zębów jest okej, a też wiadomo chodzi o koszty.
KOBIETA, 25 LAT 3 miesiące temu

Domowe sposoby na bolący ząb

W czasie leczenia ortodontycznego należy doprowadzić do takiego położenia zębów, linia pośrodkowa między siekaczami centralnymi pokrywała się z linią pośrodkową twarzy.

Jednocześnie warto by po każdej stronie odległość między linią pośrodkową, a mezjalnymi powierzchniami kłów były takie same.

Gdy podczas leczenia ortodontycznego uda się zachować złote symetrie w obrębie odcinka przedniego dla przyszłych licówek, łatwiej i mniej inwazyjnie będzie można przystąpić do leczenia licówkami.

Następnym krokiem jest przeprowadzenie dobrej diagnostyki, deprogramacji, ekwilibracji po leczeniu ortodontycznym. Po tym etapie można zaprojektować wirtualnie licówki - wax up, potem założyć mock up. Po akceptacji wax up’u i mock up’u, można przystąpić do właściwego leczenia licówkami.

Należy pamiętać, że zęby, które mają zbyt wiele wypełnień, nie zawsze są dobrymi kandydatami do zrobienia na nie licówek.

Zachęcam do zapoznania się z ciekawymi informacjami dotyczącymi zadanego pytania:https://implantis.com.pl/protetyka-stomatologiczna/licowki-krakow/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy