Trybiotyk a uraz kolana

Dzien dobry. Mam pytanie dotyczące stosowania trybiotyku i urazu kolana w postaci stłuczenia do ktorego doszlo podczas upadku ze skutera do ktorego doszlo wczoraj. Przemylem ranę i przyłożyłem gazę, przykleilem na noc. Na prawym kolanie rana sie powoli zasklepila, z lewej zaś jest tak jakby w stanie w jakim byla po upadku, gdy zdiolem rano zazę, zdaje sie byc mokra. Czy moge zastosowac trybiotyk ? Miejsce na okolo rany jest lekko zaczerwienione, ale wydaje mi sie ze to skutek podrażnienia. Slyszalem opinie, ze trybiotyk dobrze robi na tego typu rany, chcialbym go zastosowac z jednej strony zeby rana sie szybciej zagoila a z drugiej oczywiscie zeby nie wdalo się zakazenie. Czy w moim przypadku trybiotyk moze zostac zastosowany? Zaznaczam ze kiedys stoswalem juz trybiotyk i nie odczuwalem zadnych negatywnych skutkow ubocznych. Z gory dziekuje za odp. i pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję codzienna toaletę rany, czyli przemycie jej najlepiej octeniseptem lub podobnym preparatem, delikatne osuszenie, wtedy może pan nanieść niewielką ilość maści i tak przez kilka dni do czasu uzyskania poprawy.
Pozdrawiam