Czy mogę zmienić dawkę Letroxu?

Dzien dobry, mam 18 lat i od okolo 3/4 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy. Mam przepisane leki letrox 50 i mialam brac pol tabletki codziennie. Jednak jakis czas temu lekarz pediatra powiedzial, zebym brala cala. Wyniki z przed miesiaca: TSH 4.510, ft3 4.52, ft4 1,63. Wyglada u mnie to tak ze nie biore codziennie lekow bo czesto zapominam lub mi sie nie chce i nie zawsze czekam 30 min po wzięciu tabletki zeby cos zjesc. Wiem ze zle robie. Ponadto choruje na nerwice lekowa (zaburzenia lekowe, hipochondrię i derealizacje (DD)). Stwierdzone przez terapeutę oczywiscie. Jest ostatnio duzo stresu u mnie i od 15 do 30 grudnia trwal u mnie bardzo zly okres czasu z powodu zerwania z chlopakiem. Nie jadlam, plakalam krzyczalam i nie wiedzialam co sie ze mna za bardzo dzieje. Od tamtej pory jestem tez jakas inna i mam czesciej derealizacje. Od jakis 3 tygodni mam ogromny problem ze wstaniem do szkoly. Mam budziki ustawione od 5.00 do 8.00 co 5 minut. Nie mam kompletnie sily wstac, nie mam motywacji do działania, do umycia sie (potrafie sie nie kapac tydzien bo nie mam sily), i od tygodnia zasypiam do szkoly wiec do niej nie chodze. Wczoraj polozylam sie szybko jak na mnie bo okolo 23 i wstalam o 12 choć budziki budziły mnie od 5. Odrazu po przebudzeniu poszlam spac dalej i wyszlo tak ze wstalam o 17. Jestem ciagle zmeczona do tej pory a jest prawie 20.00. Ogolnie na codzien towarzyszy mi uczucir zmeczenia. Nie umiem sie wyspac. Boje sie troche ze mam depresje… Moje pytanie brzmi… Czy te objawy ktore mam zwiastują depresje czy moja chora tarczyce?????

Przewlekłe zmęczenie najpewniej wynika z nieprawidłowo leczonej niedoczynności tarczycy. W trosce o swoje zdrowie i samopoczucie musi Pani przestrzegać zaleceń dot. przyjmowania hormonów tarczycy. Proszę pamiętać, że letrox nie musi być przyjmowany rano- można przyjąć go o dowolnej porze dnia, 2-3 godziny po ostatnim posiłku i 30 min. przed kolejnym.