Czy mogę zrobić tatuaż przed operacją?

Witam! Chciałabym zrobić tatuaż do końca lutego, a w połowie marca mam operację usunięcia torbieli tarczycy - czy są jakieś przeciwwskazania przed jego zrobieniem? Dodam jeszcze, że w tym czasie muszę przejść badanie krwi (TSH) i szczepienie (P WZW).

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Wykonanie tatuażu przed operacją tarczycy nie jest przeciwwskazane. Sugerowałbym jednak przesunięcie jego terminu po przeprowadzeniu szczepienia (z zabiegiem tatuowania skóry wiąże się ryzyko zakażenia WZW B).
Odporność przeciwko WZW B uzyskujemy po dwóch tygodniach od przyjęcia drugiej dawki szczepionki.