Czy mogłam go źle zaaplikować?

Dzień dobry, jestem po kuracji grzybicy pochwy, w poniedziałek (dzisiaj jest czwartek) miałam wizytę kontrolną u ginekologa i potwierdził wyleczenie oraz polecił stosowanie probiotyku dopochwowo. Jednakże wczorajsza aplikacja probiotyku (trzecia) spowodowała u mnie okropny ból, który utrzymuje się do teraz. Czy mogłam go źle zaaplikować? Czy powinnam przestać je stosować? Jak poradzić sobie z bólem? Nie mam pieniędzy na kolejną wizytę lekarską
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Nie napisała Pani jak nazywa się ten probiotyk.

Opisywane przez Panią objawy mogą odpowiadać zarówno infekcji grzybiczej, bakteryjnej jak i objawom alergii na środki higieniczne jak i również mogą wskazywać na nietolerancję danego preparatu dopochwowego( Objawy niepożądane przy probiotyku typu Invag:upławy, świąd, pieczenie w miejscu podania, ból w podbrzuszu, plamienie, obrzęk i zaczerwienienie warg sromowych, zaburzenie nerek i dróg moczowych)

Czasami zdarza się,że nieprawidłowa aplikacja może dawać negatywne objawy.

Czy założyła pani probiotyk zgodnie z instrukcją:

Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując wszystkie zasady higieny osobistej. Stosować na noc, przed snem. Przed aplikacją dobrze jest zwilżyć kapsułkę, żeby ułatwić poślizg i prawidłowe umieszczenie.

Bez badania nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy ma Pani kontynuować leczeni typ probiotykiem.

Myślę,że warto wykonać posiew bakteriologiczny i mykologiczny.

Ale jeśli ból jest bardzo uciążliwy i uniemożliwia normalne funkcjonowanie,to proszę zgłosić się (telefonicznie ) do lekarza ginekologa(który ostatnio Panią badał i przepisał lek) i zapytać,co w takiej sytuacji ma Pani zrobić.

Jeśli jednak lekarz, poradę odnośnie przepisanych leków udziela wyłącznie odpłatnie to proszę na tej stronie poszukać dostępnych gabinetów na NFZ:

https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/?page=1&search=true&Case=1&ServiceName=PORADNIA%20GINEKOLOGICZNA%20DLA%20DZIEWCZ%C4%84T#

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska