Czy mogłam mieć wtedy dni płodne? Czy jestem w ciąży?

Witam na początku przytoczę pierwsze pytanie i odpowiedź udzieloną przez państwa serwis, aby mieli państwo jaśniejszy obraz sytuacji. "Witam, mam pewne pytanie, dotyczące możliwości zajścia w ciążę. Otóż "bawiłam" się, ze swoim chłopakiem, wydzielał mu się preejakulat i dotknął mnie przypadkowo w intymne miejsce na zewnątrz, nie miał wytrysku ani nie wszedł we mnie tylko nastąpiło otarcie, dotyk. Cała sytuacja miała miejsce 6 kwietnia, a ostatnio okres dostałam 1 kwietnia, natomiast 20 zauważyłam brązowy śluz. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby taki kolor był wcześniej przed planowanym okresem, więc nie wiem, czy miałam wtedy dni płodne i mogę być w ciąży z takiego dziwnego przypadku, czy może ten kolor spowodowany jest jakąś infekcją. Z góry dziękuję za odpowiedź"

"Odpowiedź eksperta Udzielona przez:Anna Syrkiewicz Witam! W opisanej sytuacji ryzyko ciąży wydaje się być znikome. Opisywane zachowanie na pewno nie może być uznane za ryzykowne. Dodatkowo, najprawdopodobniej w dniu zbliżenia były Pani dni niepłodne (nie podała Pani długości cykli, co uniemożliwia dokładne wyliczenia dni płodnych). Plamienia międzymiesiączkowe mogą mieć różną etiologię. Ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości możliwe jest wyłącznie w trakcie wizyty w gabinecie lekarskim, po przeprowadzeniu badania ginekologicznego. Jeżeli odczuwa Pani bóle, objawy dyzuryczne lub stany podgorączkowe, to infekcja jest jak najbardziej prawdopodobna. Przy braku wyżej wspomnianych dolegliwości konieczne jest wykluczenie innych zmian m.in. polipów, nadżerek itp. Pozdrawiam"

Dziękuję za tę odpowiedź, chciałam się dowiedzieć, czy da się wyliczyć, czy miałam akurat dni płodne w ten dzień 6 kwietnia. Otóż w marcu dostałam okres 7 marca, potem 1 kwietnia (wcześniej niż zwykle, gdyż dostaję zazwyczaj co 30-34 dni). Wybaczą państwo mój strach i panikę. Na dzień dzisiejszy, 30 kwietnia nie mam jeszcze okresu. Denerwuję się, że mogę być w ciąży z takiej sytuacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam! Ostatni Pani cykl trwał 26 dni. Poprzednie, jak sama Pani napisała 30-34 dni. Przy założeniu, że żaden cykl nie trwał krócej niż 26 dni ani dłużej niż 34, Pani dni płodne przypadają na 6-21 dzień cyklu. W opisanej sytuacji oznacza to, że do zbliżenia doszło w pierwszym dniu trwania dni płodnych, a zatem ryzyko ciąży istnieje, ale jest stosunkowo niewielkie. Pozdrawiam