Wiek ciąży na podstawie badania USG i terminu ostatniej miesiączki

Witam serdecznie! Dzień (18 kwiecień 2011) ostatnia miesiączka. Moje miesiączki są mniej więcej między 26 -29 dniem. Pamiętam tylko 3 ostatnie 28 stycznia, 24 lutego, 24 marca no i 18 kwietnia. Na usg 17 czerwca wyszło, że jestem w 8 tygodniu i 5 dniu ciąży, a dziecka crl to 2,08 cm. Na usg połówkowym 22 września wykazało 22 tydzień i 3 dni. Na tym też usg termin porodu z usg jak i z miesiączki wyszedł taki sam 23 styczeń. Wymiary dziecka to BPD 53,8 mm, FOD 66,2 mm, FL 42,0 mm, HC 188,5 mm, THD 24,8 mm, AC 161,8 mm. Bardzo proszę o pomoc, kiedy mogło dojść do zapłodnienia, w jakim czasie, okres dostałam w poniedziałek wieczorem, a do zbliżenia doszło z wtorku na środę podczas okresu, później 30 kwietnia tylko nie pamiętam czy był to stosunek przerywany czy też nie, na pewno do pełnego doszło 7 maja. Proszę mi powiedzieć z którego zbliżenia może być ta ciąża, jest to dla mnie ważne. Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam Państwa serdecznie!

Witam serdecznie,
Pani dni płodne przypadają na 6-18 dzień cyklu. W tamtym miesiącu dni płodne rozpoczęły się zatem 24 kwietnia i zakończyły 5 maja. Na tej podstawie można wnioskować, iż do zapłodnienia doszło ze stosunku mającego miejsce 30 kwietnia.
Proszę jednak pamiętać, że wyliczanie wieku ciąży zarówno na podstawie badania USG jak i na podstawie daty ostatniej miesiączki ma jedynie charakter orientacyjny.
Pozdrawiam