Ustalenie terminu poczęcia na podstawie miesiączek, dat stosunków i wyniku USG ciąży

Kiedy doszło do poczęcia? Kochałam się 27 lutego bez zabezpieczenia, okres dostałam 7 marca, trwał 4 dni, cały marzec do 4 kwietnia robiłam testy które wychodziły negatywne. Potem do zbliżenia doszło 21 marca bez zabezpieczenia i 27 marca zabezpieczaliśmy się prezerwatywą . Test zrobiłam miedzy 15-18 kwietnia wyszedł pozytywny. Wizytę u lekarza miałam 25 kwietnia, według USG to 5 tydzień, kolejna wizyta 6 maja, według USG to 5 tydzień i 4 dni. Potem wizyta 27 maja, według USG 8 tydzień, moje pytanie jest takie kiedy mogło dojść do poczęcia i który jestem tydzień ciązy, ores mam nieregularny.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane informacje niestety nie pozwalają określić konkretnej daty zapłodnienia. Data ostatniej miesiączki oraz data współżycia wskazują, że do zapłodnienia doszło właśnie wtedy. Wiek ciąży wyliczony z USG się jednak nie zgadza. By wyjaśnić te wątpliwości sugeruję porozmawiać o problemie z lekarzem prowadzącym Pani ciążę.