Czy mogłam zajść już w ciążę?

Dzień dobry, Ostatnią miesiączkę miałam 8 maja 2022(w 30 cyklu). Owulacje prawdopodobnie miałam 22 maja (temperatura w pochwie 37 wynosiła), po tej rzekomej owulacji spadła do 36.6. Kochałam się z chłopakiem 29 maja bez zabezpieczenia (planujemy dzidziusia). Niepokoi mnie, że temperatura w pochwie 37-37.4 wynosi mimo, że okres prawdopodobnie we wtorek dostanę. Mógł się przesunąć, raz mi się 12 dni przesunął. Przeważnie mój cykl wynosi 28-33-35 dni różnie. Leczę się na niedoczynność tarczycy oraz zażywam leki. Moje pytanie jakie prawdpobienstwo zajscia w ciążę? Czy jest możliwe? Czemu takie temperatury utrzymują się od 2 dni? Będę testosowac się po 8 dniach od stosunku, ale dlatego czy mogę pić alkohol u rodziny. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w opisywanej przez Panią sytuacji faktycznie mogło dojść do poczęcia. W pytaniu pisze Pani, że długość cyklu potrafi wahać się od 28-35 dni. Dlatego też mogło dojść do przesunięcia się owulacji, a co za tym idzie temperatura w pochwie także będzie odpowiednia dla tej fazy. Wydaje się, że w tym momencie powinna Pani zachować postawę wyczekującą. Jeśli w terminie okresu pojawi się krwawienie, to raczej ciążę będzie można wykluczyć. Jeśli będzie zaś odwrotnie i miesiączka nie wystąpi, to należy wykonać test ciążowy. W zasadzie w obu sytuacjach można ten test zrobić. Część kobiet może krwawić w pierwszych cyklach od momentu poczęcia. Co do spożywania alkoholu w tym czasie, to warto byłoby jednak zaprzestać jego spożywania przez tych kilka dni. Dzięki temu uniknie Pani negatywnego jego wpływu na zarodek i proces implantacji. Ponadto zapewne, jeśli okazałoby się, że jest Pani w ciąży, a spożywałaby Pani alkohol, to taka sytuacja spowodowałaby stres, który także nie jest potrzebny. Jako osoba starająca się o ciążę, może Pani także zwrócić uwagę na to jak się odżywia, na dostarczanie odpowiedniej ilości witamin i minerałów ( w tym kwasu foliowego), czy ruch i sen. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dobrego samopoczucia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zagniezdzenie-zarodka

https://portal.abczdrowie.pl/alkohol-na-poczatku-ciazy-czy-jest-szkodliwy

https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-tydzien-po-tygodniu

https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.