Czy mogłam zajść w ciążę po miesiącu od porodu?

Witam! Mam takie zapytanie. Jestem w tej chwili 1,5 miesiąca po porodzie. We wtorek wieczorem kochaliśmy się z mężem bez zabezpieczenia. Z ciekawości zrobiliśmy testy owulacyjne w środę wieczorem, wyszły dwie kreski. Rano powtórzyłam test i również wyszły dwie, a po południu tego samego dnia wyszła tylko jedna kreska. Nie mam żadnych objawów takich jak wcześniej przed ciążą w czasie owulacji, czyli bólu jajników, podbrzusza, śluzu płodnego. Wcześniej w sobotę miałam jeszcze śluz z krwią, a w niedzielę tylko troszeczkę śluzu białego czyli niepłodnego. Od tego czasu nie wystąpił u mnie żaden śluz. Czy w związku z tym czy owulacja już u mnie wystąpiła, czy to iż jestem po ciąży mogło zafałszować wynik? Czy jest również możliwość, iż mogę być w następnej ciąży? Pozdrawiam!

Witam!

Czas pojawienia się pierwszej miesiączki po porodzie jest bardzo zróżnicowany. Przyjmuje się, że u kobiet, które regularnie karmią piersią pierwsza miesiączka pojawia się po zakończeniu karmienia. Dzieje się tak, ponieważ pobudzanie brodawek sutkowych przed niemowlę stymuluje wydzielanie hormonu - prolaktyny, która może blokować cykl i powodować brak miesiączki.
U kobiet karmiących sztucznymi mieszankami miesiączka może się pojawić już w pierwszym miesiącu po porodzie.

Oczywiście nie jest to regułą i należy rozpatrywać to indywidualnie.
Nie ma możliwości określenia, czy miała Pani owulację czy nie na podstawie wystąpienia objawów. Oczywiście jest możliwość zajścia w ciążę. Proponuję wykonać test ciążowy za około dwa tygodnie od stosunku oraz rozważenia zastosowania antykoncepcji, jeżeli nie chciałaby Pani kolejnej ciąży w tym momencie.

Pozdrawiam serdecznie!