Czy mogło dojść do zapłodnienia pomimo wytrysku poza pochwą?

Witam , 2 stycznia kochałem się ze swoją partnerką , do wytrysku doszło poza pochwą , jednakże po jakiś 20-30 minutach , kochaliśmy się jeszcze raz, niestety przed tym kolejnym razem nie umyłem się. Ostatni okres partnerka miała 5 grudnia, trwał on 4-5 dni , martwię się ze mogła zostać na mnie jakaś pozostałość po tym pierwszym razie. Jednakże , chyba był wtedy te dni niepłodne? Proszę o rade , czy mogło dojść do zapłodnienia: (( zwariuuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku stosunku bez zabezpieczenia istnieje zwiększone ryzyko ciąży. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia partnerka powinna wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.