Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mój poziom kreatyniny jest za wysoki?

Witam! Mam 42 lata i niedawno zaczęłam odczuwać „coś”, jakby ból nerki. Zrobiłam więc sobie badanie na zawartość kreatyniny w moczu. Wynik mnie przeraził. Wyszło 55.0 mg/dl, a w tabelce dalej podającej normę 06 - 1.3. Zapisałam się do lekarza z wynikami, ale dopiero za 3 dni (wcześniej się nie dało). Proszę o informację
42 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Witam serdecznie!
Najprawdopodobniej doszło do błędu  laboratoryjnego. Nigdy nie spotkałam się z tak wysokim poziomem kreatyniny, powiem więcej, takie wartości są po prostu niemożliwe. Wynik wyższy od podanych norm świadczy o chorobie nerek.
Przy kreatyninie powyżej 2 mg/dl, pacjenci czują się osłabieni, senni, zauważają zmniejszoną ilość wydalanego moczu- stan kliniczny sugeruje występowanie choroby przewlekłej. Nie ma zatem możliwości, by doszło nawet do przesunięcia przecinka, zmieniającego rząd wielkości.
Konieczne jest powtórzenie badania.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy