Czy moja dziewczyna może być w ciąży? Odchodzę od zmysłów

Witam. Wiem, że mój problem jest dość powszechny. Dużo ludzi panikuje i zawsze mi się wydawało, że będę umiał zachować zimną krew w takich sytuacjach. Niestety. Mam 17 lat, a mojej dziewczynie spóźnia się okres. W tym miesiącu wyjątkowo nie współżyliśmy (chodzi mi o stosunek z pełną penetracją). Dochodziło jedynie do zabaw pettingowych, lecz wydaje mi się, że zawsze przy nich uważałem (myłem ręce, etc). Mojej dziewczynie spóźnia się okres już około 4-5 dni. Wiem, że to normalne, ale po prostu muszę komuś o tym powiedzieć, komuś kto się na tym zna i mógłby mnie uspokoić. Do tego dziewczyna mówi, że ma dziwną wydzielinę z pochwy. Z tego co wiem wcześniej jej cykl był dość regularny. Oprócz tego (to co mnie trochę uspokaja) dziewczyna miała ciężki miesiąc. Przeszłą na dietę, schudła około 5 kilo, zaczęła pływać, poza tym zginął nasz kolega, a dwa dni później umarł jej dziadek, co bardzo odcisnęło się na jej psychice. Wiem, że panikuje, ale proszę o jakiś komentarz. Mam nadzieję, że mnie to uspokoi. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli uważali Państwo, aby podczas pettingu nie przenieść nasienia do dróg rodnych, to ryzyko ciąży jest naprawdę małe. Wszystkie wydarzenia, które spotkały Pana partnerkę (śmierć bliskiej osoby, spadek masy ciała, stres) jak najbardziej mogą się przyczynić do opóźnienia miesiączki. Zamiast "gdybać" i martwić się, lepiej jest wykonać test ciążowy - można go wykonać juz w pierwszym dniu, w którym powinna wystąpić miesiączka. Test ciążowy ma dużą skuteczność i nie jest drogi (w niektórych aptekach można znaleźć test już za 5-10 zł).
Pozdrawiam!