Czy moja miesiączka pojawiła się wcześniej?

Witam, od 11dni spóźnia mi się miesiączka . W 22dniu cyklu(mniej więcej wypada mi wtedy dzień płodny /_ )zaczęłam brudzić po czym po 2dniach zaczęłam krwawić , lekkie krwawienie utrzymało się 7dni tak jak przeważnie kiedy mam miesiączkę . Byłam u lekarza w 5dniu krwawienia i na badaniach nic nie wyszło . Czy mogła.bym to zaliczyć jako miesiączkę? Zastanawiam się czy nie doprowadziło do przyspieszenia miesiączki kilka dni wcześniej duży stres i kilka dni pod rząd dużo wykonywałam mocnej pracy fizycznej. Ps. Nie współżyje od nie całego roku.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią zdarzenie wcześniejszego krwawienia może być oznaką przedwczesnej miesiączki. O tym, że przebyte krwawienie było miesiączką, może świadczyć to, że trwało kilka dni.

Prawidłowy cykl menstruacyjny trwa od około 25 do 35 dni. Wszelkie odchyły od tych terminów powinny być obserwowane, ponieważ mogą świadczyć o pewnych zaburzeniach. Do przyczyn nieregularnych cykli możemy zaliczyć między innymi: przewlekły stres, zmiany diety, wyczerpującą aktywność fizyczna, infekcje intymne, czy zmiany klimatu lub otoczenia.

W przypadku gdy taka sytuacja będzie występowała częściej, powinna się Pani zgłosić na wizytę ginekologiczną. Specjalista po przeprowadzeniu odpowiednich badań będzie w stanie jednoznacznie określić przyczynę pojawiania się takich stanów.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, które dotyczą przywołanego tematu:

https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-najwazniejsze-informacje

https://zdrowie.parenting.pl/najczestsze-problemy-miesiaczkowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.