Czy moja znajoma może być chora psychicznie?

Znajoma ma częste zmiany na stroju, wybuchy gniewu. Również ma znacznie rozbudowaną wyobraźnię, co gorsza wierzy w to, że to jest prawda.

Witam!
Na temat zaburzeń psychicznych trudno jest wypowiedzieć na podstawie tak krótkiego opisu. Aby móc zdiagnozować chorobę psychiczną, niezbędna jest bezpośrednia wizyta u lekarza psychiatry.
Jeśli niepokoi się Pan o stan psychiczny tej osoby, to warto zaproponować jej wizytę u lekarza psychiatry. Zachowanie, które znacznie odbiega od przyjętych społecznie norm nie musi być wynikiem zaburzeń psychicznych, lecz może mieć inne podłoże, np. neurologiczne, czy związane z bardzo trudnym dla tej osoby wydarzeniem. Jednak to konsultacja psychiatryczna pozwoli rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam