Lęki i strach przed chorobami psychicznymi

Witam! Mam na imię Monika. Moim problemem są lęki,ciagle boję się że zachoruje psychicznie, że coś stanie się z moją głową, czy to jest możliwe?

Dzień dobry.

Jest mało prawdopodobne, by lęki związane z możliwością zapadnięcia na chorobę psychiczną mogły tę chorobę wywołać. Warto jednak zastanowić się nad tym, z jakiego powodu lęki te występują i jaką funkcję spełniać ma Pani obawa o "stan głowy".

Z powyższego powodu sugerowałbym konsultację i terapię psychologiczną, celem poszukania ww. oraz - co ważniejsze - podjęciu działań prowadzących do uzyskania psychicznej równowagi.

Pozdrawiam.

Witam,

Podobnie jak przedmówca uważam, że jest mało prawdopodobne, by to, że boi się Pani choroby psychicznej mogło tę chorobę wywołać.
Choroba psychiczna wielu osobom może się kojarzyć z utratą kontroli nad sobą (swoim życiem, umysłem, swoimi sprawami) a także z zagubieniem, pomieszaniem. Wiele osób przeżywających kryzys, doświadczających zaburzeń lękowych, czy innych gdzie jednym z objawów jest wysoki poziom lęku zgłasza, że właśnie boją się choroby psychicznej kojarzonej właśnie z utratą kontroli nad swoim zachowaniem i swoim życiem, choć żadna choroba psychiczna tej osobie nie grozi.
Z pewnością warto, by wybrała się Pani na konsultacje do specjalistów - lekarza psychiatry i psychoterapeuty. Poprzez internet rzetelna diagnoza nie jest możliwa, a tylko taka diagnoza może być podstawą do zaproponowania Pani adekwatnej pomocy. Zachęcam, by nie zwlekała Pani z rozpoczęciem diagnozy i leczenia.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Panią. Bardzo Panią zachęcam do bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Mam takie przypuszczenie, że treść Pani lęków może mieć swojej konkretne źródło. Czasami, ktoś z otoczenia może wmawiać chorobę psychiczną lub nią straszy. Im ważniejsza jest to osoba tym trudniej zapomnieć o tych słowach i można je zacząć brać pod uwagę. Myślami o chorobie psychicznej na pewno jej Pani nie wywoła. Jednak przeżywanie częstych i intensywnych lęków jest bardzo męczące. Proszę skorzystać z bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/