Czy to zaburzenia psychiczne, schizofrenia?

Witam, Mam 30 lat. Od kilku miesięcy obserwuję u siebie zaburzenia równowagi, pogorszenie widzenia, ostatnio pojawiły się uczucie lęku, zmiana nastrojów, panika, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Przeszłam szereg badań neurologicznych (TK głowy, doppler tętnic szyjnych, tomografia) wszystko w normie. Badania krwi, hormonów tarczycy, cholesterolu w normie, wykluczono SM i problemy z błędnikiem. Przyjmuje jedynie Betahistini dihydrochloridum. Czy to zaburzenia psychiczne, schizofrenia?

Witam!
W Pani doniesieniu nie znajduję objawów schizofrenii ani głównych, ani dodatkowych. Jednym z podstawowych objawów psychoz jest brak poczucia choroby psychicznej - jak na razie tego u Pani nie ma. Chcę natomiast zauważyć, że dolegliwości, które Pani zgłasza przemawiają za lękiem przed utratą zdrowia, jest nastawienie hipochondryczne, rozchwianie emocjonalne, skłonność do somatyzacji lęku. Proponuję kontakt z psychiatrą i po badaniu rozpoczęcie leczenia zaburzeń nerwicowych: psychoterapia ze wsparciem lekami p/lękowymi. Lęk przed chorobą psychiczną jest identyczny jak nerwicowy lęk przed rakiem, SM, AIDS i innymi ciężkimi chorobami. To można i trzeba wyleczyć!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień dobry, aby móc mówić o tak poważne chorobie jak schizofrenia niezbędna jest diagnoza psychiatryczna i pscyhoterapeutyczna.
Uczucie lęku, zmiana nastrojów oraz inne obawy natury psychologicznej zapewne Panią niepokoją, jednak dopiero dokładne poznanie ich treści oraz rozmowa diagnostyczna mogą cokolwiek wskazać. Proponowałabym wizytę u psychoterapeuty psychodynamicznego- osoby pracujące w tym nurcie zakładają wpływ nieświadomości na nasze funkcjonowanie. Pozdrawiam serdecznie