Ataki lęków i strach przed chorobą psychiczną

6miesiecy po porodzie bolalmnieb kregoslup zrobilambadaniemowili mi ze mam b zle wynikiprzez pomylke i tak b sie przestraszylam ze moze to rak ze dostalam ataku leku pierwszego wzyciuzaczelam pozniej myslec ze mam chorobe psych mialam kilka malych atakow leku oprocz tego nic innego , tylko zostal strach przed choroba psychiczna , czasami sie nakrecam wchodzac na internet, czy to jest nerwica lekowa czy moze jaks inna choroba, nic nigdy mi nie bylo nikt nie chorowal u mnie na ch psychiczna co robic?

Tzw. nerwica nie jest chorobą, tylko zaburzeniem. I da się z tym pracować na psychoterapii. Myślę, że mogłaby Pani zasięgnąć konsultacji w celu dokładnego rozpoznania problemu. Pani obawy wcale nie muszą oznaczać ani choroby, ani zaburzenia. Być może te lęki mają uzasadnienie rodzinne, lub osobiste, na bazie pewnych przeżyć. To już do rozwiązania podczas psychoterapii.