Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych

Mama ma zaburzenia psychiczne, tata jest całkowicie zdrowy, są ze sobą ponad 20 lat, mają 4 dzieci. Najstarsza córka również ma zaburzenia psychiczne,nie jest do końca samodzielna, rodzice mają prawny obowiązek zajmowania się nią. Druga córka i 2 synów wydają się być całkiem zdrowi. Czy istnieje możliwość że pozostała 3 dzieci jest w pewien sposób obciążona genetycznie chorobą psychiczną? Czy taka choroba może ujawnić się u nich w późniejszym okresie życia ? Proszę o szybką odpowiedź, to ważne.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Metody leczenia depresji

Depresja to obecnie choroba cywilizacyjna. Potrzebne są więc skuteczne metody leczenia. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia, jakie są sposoby leczenia depresji.

W zależności od choroby psychicznej, obciążenie genetyczne jest większe lub mniejsze. Niestety, ale gdy historia rodziny wskazuje na chorobę psychiczną, to jest spora szansa, że dzieci też będą miały pewne zaburzenia. Podkreślam jednak, że nie jest to pewne w 100%.


-------------------------------------------------------------------------
Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

0

Dzień dobry!

Nie jest możliwe stwierdzenie prawdopodobieństwa dziedziczenia nie znając szczegółowej diagnozy zaburzeń/ chorób życia psychicznego rodziców i rodzeństwa. Jednocześnie na nasze zdrowie psychiczne wpływa nie tylko dziedziczenie genetyczne, ale także środowisko wychowania i dorastania, przyjęta edukacja, inne relacje społeczne poza rodziną, cechy indywidualne, temperament itp. Aby ocenić kondycję psychiczną dorosłej osoby/ nastolatka/ dziecka konieczny jest osobisty kontakt z psychologiem/ lekarzem psychiatrą. Zawsze jest też możliwe podjęcie leczenia.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy