Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ryzyko wystąpienia autyzmu

Witam :) Jeżeli Mój Mąż ma młodszego o 2 lata brata chorego na autyzm to czy jest prawdopodobieństwo ze nasze dziecko też będzie chore na autyzm ? :)
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Rodzeństwo dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzeństwie dzieci autystycznych.

Witam!
Myślę, że udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie jest niemożliwe. Uważa się, że autyzm może być wywoływany przez wiele czynników. Trzeba jednak uczciwie zaznaczyć, że wymienia się wśród nich dziedziczenie, zwłaszcza jeśli zaburzenie pojawiło się w obrębie najbliższej rodziny.
Pozdrawiam

0

Witam,
Nie ma na takie pytanie potwierdzeń,ale najlepiej skontaktować się z ośrodkami/osobami/znającymi problem i dokładnie sprecyzować obawy.Autyzm jest bardziej złożonym zjawiskiem i z pewnością rodzeństwo nie ma tu nic do "przekazania".Jeżeli już,to skupiłabym się na własnym lękowym nastawieniu do roli rodzica,który może wpłynąc na dziecko.
Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Zawsze takie ryzyko istnieje. Występowanie autyzmu obecnie szacuje się na około jeden przypadek na sześćdziesiąt. Przyczyny do końca nie są znane, odpowiedzialne mogą być zarówno geny jak i inne czynniki.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy