Czy moje dolegliwości mogą oznaczać insulinoodporność?

Witam, mam takie pytanie. Od ponad półtora roku czuję się zmęczony, nieważne czy się wyśpię czy mam wolne czy prace, czy nawet w góry idę dla relaksu. Mam osłabione libido i trochę odczucie monotonii we wszystkim (mimo, że mam dosyć aktywne życie). Mam także od bardzo dawna problemy z wagą - 116 kg przy 180cm wzrostu i wieku 22 lat. Mimo diety i treningu (ponad rok) nie umiem stracić niemal nic z tej wagi (raptem 6-8kg). Wyniki wyszły mi takie ostatnio: Glukoza 79 mg/dl; Insulina 11.3 uIU/ml; Testosteron 318; TSH 1.7 Czy to może być insulinooporność?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne podstawowe badania z krwi. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne. Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.